Ekologiczne drewniane zabawki dla dzieci

Wiele lat temu do produkcji zabawek używano wyłącznie drewnianych elementów. Współcześnie producenci prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu najnowocześniejszych zabawek skierowanych do dzieci w każdym wieku. Grające, świecące, tańczące, śpiewające, wybór jest ogromny. Wiele z nich cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak nie wnoszą one wiele do zabawy, a niekiedy działają niekorzystnie na rozwój maluchów. Do tego wszechobecny plastik i hurtowe ilości zużytych baterii nie wpływają korzystnie na środowisko naturalne.

Dlaczego warto wybierać zabawki z drewna?

Zabawa jest ważna w prawidłowym rozwoju dziecka. Poprzez zabawę dziecko poznaje otaczający go świat, szybciej przyswaja wiedzę. Dlatego zabawki dla dzieci powinny nie tylko bawić, ale też uczyć. Nauka przez zabawę to połączenie idealne. Współcześni rodzice podążając za aktualnymi trendami starają się oferować swoim dzieciom to, co najlepsze oraz maksymalnie wspierać ich rozwój. Coraz większą popularnością cieszą się wartościowe, wytrzymałe i naturalne zabawki produkowane z drewna. Są to zabawki ponadczasowe, zapewniają maluchom nie tylko mnóstwo frajdy, ale pozytywnie wpływają na ich rozwój. Świetnie rozwijają wyobraźnię, kreatywność, wspierają pamięć oraz zdolności motoryczne.

Dla kogo drewniane zabawki?

Drewniane zabawki tak naprawdę są dla wszystkich, nie mają ograniczeń wiekowych. Ich wykorzystanie zależy wyłącznie od kreatywności i wyobraźni. Niemowlęta mogą bawić się drewnianymi grzechotkami, klockami, czy nawet puzlami. Odpowiedni kształt i wielkość powodują, że nie da się ich połknąć. Starsze maluchy polubią klocki, sortery, puzle, układanki. Dopasowywanie i układanie różnych kształtów to świetna zabawa rozwojowa, która zajmie je na dłuższy czas. Idealnie nadają się do wspólnej zabawy z rodzicami. W sklepach znajdziemy także drewniane układanki logiczne przeznaczone dla nastolatków oraz osób dorosłych. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Czy warto kupować drewniane zabawki?

Drewniane zabawki mają wiele zalet oprócz dobroczynnego wpływu na rozwój dziecka. Zabawki te nie potrzebują zasilania bateriami. Drewno jest materiałem ekologicznym i w pełni biodegradowalnym. Nie przyczyniamy się do produkcji kolejnych hałd śmieci. Drewniane zabawki są estetyczne, ładnie się prezentują, a uniwersalny wygląd sprawia, że nigdy nie wychodzą z mody. Są łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć świeże zabrudzenia wilgotną szmatką. Do tego są trwałe i wytrzymałe, odpowiednio przechowywane mogą posłużyć kilku pokoleniom.

Na co zwracać uwagę przy zakupie drewnianych zabawek?

Sklepy oferują ogromny asortyment zabawek naturalnych dedykowanych dla różnych grup wiekowych. Wybierając odpowiednią zabawkę, należy wziąć pod uwagę potrzeby i zainteresowania dziecka. Znajdziemy asortyment podzielony według wieku dziecka, płci oraz dużą grupę produktów uniwersalnych. Wybierając zabawki na prezent, warto zdecydować się na tradycyjne drewniane zabawki np. klocki, puzzle czy układanki logiczne, które są ponadczasowe i umożliwiają wykorzystywanie ich na różnym etapach rozwoju dziecka.